Akademia Aquafresh

Mali Mistrzowie biorą udział w ósmej już edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. W ramach programu zostaną przeprowadzone z dziećmi zajęcia dotyczące dbania o zdrowie. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia zakładki

„Strefa rodzica” na stronie: https://www.akademia-aquafresh.pl/

Dla Rodziców

Czy wieczorne oraz poranne zmagania, dyskusje i poszukiwanie argumentów, aby Wasze dziecko umyło ząbki dotyczy również Was? Czy zdarza się, że poddajecie sięmyśląc sobie, że zęby mleczne nie są przecież tak ważne jak stałe uzębienie? Tooth S

 

Od marudzenia i płaczliwości w okresie ząbkowania po szok wywołany wybitym zębem stałym: dziecięce zęby z pewnością potrafią dać się rodzicom we znaki! Na szczęście problemy związane z dziecięcym uzębieniem w większości nie są poważne i na wszystkie można znaleźć skuteczne rozwiązanie. Warto reagować na potrzeby małych ząbków w trosce o zdrowy uśmiech dziecka.

 

Ważna jest również zdrowa dieta. Niektóre ze spożywanych przez nas pokarmów zawierają składniki odżywcze wzmacniające zęby, inne zaś mogą być źródłem potencjalnych zagrożeń.Wiedza o tym, kiedy i co podawać dzieciom oraz jakich pokarmów unikać, pomaga wykształcać zdrowe nawyki żywieniowe, których długoterminowe korzyści wykraczają daleko poza zdrowy uśmiech.

Nie zapominajmy o szczotkowaniu! Choć to tylko 4 minuty z 24 godzin, szczotkowanie zębów rano i wieczorem przez 2 minuty to najlepsza profilaktyka próchnicy, jaką możesz zapewnić swoim dzieciom. Początkowo higiena jamy ustnej dziecka będzie wymagała  od ciebie sporo zaangażowania. Upewnij się, że stosujesz odpowiednie techniki i akcesoria, dzięki którym twoje dziecko będzie mogło na całe życie zachować promienny uśmiech.

Zapraszamy do lektury poniżej prezentowanych artykułów, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji
na temat tego, dlaczego dbanie o zdrowe zęby Waszych pociech jest tak ważne.

 

Źródło: https://www.akademia-aquafresh.pl/dla-rodzicow.html