Kadra

NAUCZYCIELE

Przedszkole ul. Drzewieckiego 59

mgr Wioletta Flam

 

Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na kierunku Pedagogika Opiekuńcza z Terapią oraz Edukację Wczesnoszkolną i Przedszkolną w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

Ukończyła kursy:

 • wychowawcy wypoczynku/kolonii,
 • animatora zabaw dziecięcych,
 • szkolenie „Matematyka na wesoło dla grup przedszkolnych”,
 • szkolenie „Przedszkolak w świecie matematyki”
 • pierwszej pomocy przedmedycznej.

Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi zdobywała jako stażystka w jednej z prywatnych szkół podstawowych we Wrocławiu. Przez wiele lat związana ze szkołą taneczną „Perfect Dance” we Wrocławiu. Wykorzystuje zdobyte w niej doświadczenie w pracy z dziećmi. Jest osobą otwartą, godną zaufania, odpowiedzialną, łatwo nawiązującą kontakty z dziećmi.

W naszym przedszkolu jest wychowawcą grupy Biedronek.

 

 

mgr Malwina Pastok

 

 

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Psychopedagogika oraz studiów licencjackich na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna i Opiekuńcza. Ukończyła studia podyplomowe z Edukacji, rewalidacji i wspomagania rozwoju dzieci ze spectrum autyzmu. Dodatkowo dyplomowany neuroterapeuta I i II stopnia. Obecnie w  trakcie obrony dyplomu na kierunku Organizacja i Zarządzanie Oświatą oraz  w trakcie edukacji w zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży. Nauczyciel kontraktowy.

Dodatkowo Pani Malwina nabyła kwalifikacje  z zakresu:

 1. Certyfikowany trener funkcji poznawczych – praca z dziećmi z mutyzmem
 2. Certyfikowany trener TUS I i II stopnia
 3. Certyfikowany kurs z zakresu nauki czytania dzieci ze specjalnymi potrzebami
 4. Certyfikowany Kinezjolog edukacyjny I i II stopnia
 5. Certyfikowane szkolenie w zakresie diagnozy i terapii psychologiczno-pedagogicznej
 6. Uczestniczka warsztatów i szkoleń psychologicznych w zakresie psychosomatyki i somatopsychologii.

Pani Malwina jest osobą, bardzo zaangażowaną i kreatywną w swojej pracy.

Mocno skupiona na  potrzebach dzieci, a zwłaszcza tych z problemami rozwojowymi, zawsze je aktywnie  wspiera, bazując na swoim bogatym wykształceniu, które też ciągle poszerza. Wieloletnie doświadczenie zawodowe jest również dodatkowym atutem Pani Malwiny. Jako wychowawczyni grupy Pszczółki  oraz terapeuta pedagogiczny jest również mocnym wsparciem dla rodziców swoich podopiecznych, z którymi ma bardzo dobry kontakt. Jest zawsze pogodna i wesoła, pełna empatii oraz zrozumienia dla najmłodszych.

mgr Karolina Skonieczna

Ukończyłam studia magisterskie i licencjackie na kierunku: Pedagogika specjalna ze specjalnością – Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną z terapią autyzmu.Jestem w  trakcie studiów podyplomowych na kierunku Logopedia Kliniczna na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in.:

 • Terapia ręki,
 • AAC – Wspomagające i alternatywne metody komunikacji z dzieckiem, metoda strukturalna do nauki czytania i pisania,
 • integracja funkcji wykonawczych,
 • psychomotoryka w rozpoznawaniu autyzmu,
 • terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym.

W naszym przedszkolu jestem wychowawcą grupy Króliczków. Jestem osobą zawsze uśmiechniętą i pozytywnie nastawioną do świata i ludzi.  Interesuje mnie rozwój dziecka, jego problemy rozwojowe i to jak można je wesprzeć już na początku jego drogi życiowej. Jestem zawsze zaangażowana w pomoc dzieciom, które  otaczam troską i opieką, akceptuję ze wszystkimi  słabościami, które staram się zamienić w sukces.

Agata Woś

 

Ukończyłam studia pedagogiczne na specjalizacji: pedagogika rodzinna oraz poradnictwo pedagogiczne w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. W trakcie studiów byłam wolontariuszką Stowarzyszenia Nowa Rodzina, gdzie udzielałam pomocy dzieciom w nauce oraz organizowałam różne zajęcia i zabawy w czasie wolnym. Pracowałam również jako opiekunka do dziecka. Miałam również okazję pracy jako wychowawca kolonii.

Swoją pracę w przedszkolu rozpoczęłam jako pomoc nauczyciela zdobywając przy tym   cenne doświadczenie i nabyłam wiedzę praktyczną. Praca z dziećmi nauczyłam mnie cierpliwości, umiejętności podążania za dzieckiem i pomagania mu w jego całościowym rozwoju. Praca z małym dzieckiem jest dla mnie również stałą inspiracją do poznawania świata, poszukiwania nowych metod edukacyjnych oraz ciekawych zabaw. Staram się wkładać całe serce w pracę z najmłodszymi, a uśmiech na ich twarzach jest dla mnie największą nagrodą.

Jestem osobą konsekwentną, kreatywną, pogodną oraz otwartą na świat ludzi, a przede wszystkim małego człowieka. Prywatnie jestem mamą 7 letniego synka z autyzmem.

Bardzo lubię spędzać czas ze swoimi najbliższymi na wycieczkach rowerowych oraz grach planszowych. W wolnych chwilach rozwijam również swoje zdolności kulinarne.

 

Przedszkole ul. Fabryczna 10

 

Karolina Janczak

Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika o specjalności poradnictwo i pomoc psychologiczno-pedagogiczna oraz studia magisterskie ze specjalnością Terapia pedagogiczna na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest absolwentką studiów podyplomowych z Logopedii klinicznej na Uniwersytecie Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Ukończyła kursy, szkolenia i warsztaty:

 • „Profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”
 • „Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia. Diagnoza-terapia-masaż”
 • „Wykorzystanie elementów metody verbotonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami w komunikacji językowej cz. 1”
 • „Kodowanie na dywanie i programowanie robotów Ozobot”
 • Kurs nauki Polski Język Migowy na poziomie A1 i A2
 • „Senso-psoty-zabawy wspierające rozwój dziecka w oparciu o teorię SI”

Pani Karolina jest wychowawcą grupy „Żabki”, którą prowadzi już od dwóch lat.

Jest pedagogiem, który z dużym  zaangażowaniem  wspiera swoich podopiecznych w ich kolejnych etapach rozwojowych.  Jako pedagog  – wychowawca stara się jednocześnie, aby  poza nauką, czas spędzony w przedszkolu, był to również czas wspaniałej zabawy. Jest zwolennikiem nauki poprzez zabawę i doświadczanie świata, pozostawiając swoim Żabkom dużo czasu na ich własne  pomysły i ich inwencję twórczą. Pani Karolina pragnie, aby szczęśliwe dzieciństwo  było fundamentem do dalszych etapów rozwoju dziecka.  Jest osobą bardzo wesołą i pełną pomysłów, która dzięki swej wrażliwości, dostrzega wszystkie potrzeby dziecka.

 

Oliwia Dębicka

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika specjalna ze specjalnością Edukacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych intelektualnie i psychomotoryki. Ukończyłam kursy : Terapia ręki, AAC-wspomagające i alternatywne metody komunikacji z dzieckiem, Integracja funkcji wykonawczych, Psychomotoryka w rozpoznawaniu autyzmu.

Wybór mojego zawodu był związany z chęcią pomocy tym najmłodszym – tym najsłabszym, którzy sami nie są w stanie o siebie zawalczyć. Staram się holistycznie dbać o  dzieci , wspierać je we wszelkich aktywnościach, budując w nich wiarę we własne siły, a jednocześnie dbać o ich bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój ściśle współpracując z rodzicami.

Obecnie jestem wychowawcą grupy LISKI.

Jestem osobą bardzo wesołą i zawsze uśmiechniętą, pełną energii i zaangażowania, a kreatywność to również moja mocna strona.

 

Edyta Bury

 

Moje pierwsze wykształcenie to studia na kierunku „Biologia człowieka”, ukończone  na UAM. Następnie na SWPS ukończyłam studia w kierunku „Terapii pedagogicznej i arteterapii”, które  rozbudowywały moją wiedzę o człowieku – tym małym i tym dużym. Praktyka zawodowa upewniła mnie z kolei w tym, że moja praca jest nie tylko zawodem. Stała się ona moją pasją  oraz celem i dążeniem, by pomagać innym. W swojej codziennej pracy z osobami w wieku od 0,8 miesięcy do 80 kilku lat kładę nacisk na umiejętności motoryczne, gdyż to układ nerwowo-mięśniowy przewodzi odpowiedź do mózgu i pozwala na rozwój psychomotoryczny. Uczymy się również  poprzez ruch. Dodatkowo ukończyłam specjalizację w kierunku „Edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych ruchowo”, a obecnie podyplomowo dokształcam się w kierunku Diagnozy i terapii z zakresu integracji sensorycznej. Ukończyłam liczne kursy dokształcające: Kurs terapii ręki i Trenera grafomotoryki, Kurs TUS, Sensoplastykę oraz dodatkowe szkolenia z arteterapii.

Na co dzień zajmuję się zabawą z kicią wabiącą się Panterka, układam puzzle, jeżdżę ze znajomymi na rowerze, piszę wiersze i opowiadania – zdarza mi się być w tym nawet wyróżnioną 🙂 W przyszłości planuję wydać tomik wierszy lub książkę. Interesuję się również astrologią, ale nie wróżę z fusów:)

 

 

NAUCZYCIELE WSPOMGAJĄCY

Przedszkole ul. Drzewieckiego 56

mgr Julia Kucharczyk

 

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika o specjalności: Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe.

Najbardziej zależy mi na tym, aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo w moim towarzystwie, rozwijały się w atmosferze miłości, szacunku i życzliwości. Przyjazna atmosfera ma bezpośredni wpływ na możliwości poznawcze dziecka, które jest zawsze akceptowane i wspierane w jego szeroko rozumianym rozwoju oraz edukacji.  Jestem osobą wesołą, pełną optymizmu, odpowiedzialną i empatyczną.

 

Przedszkole ul. Fabryczna 10

Aleksandra Mankiewicz

 

Jestem studentką czwartego roku studiów jednolitych magisterskich na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Po otrzymaniu dyplomu magistra planuję kształcić się w kierunku logopedycznym. W Małym Mistrzu pracuję w grupie Żabek jako nauczyciel wspomagający. Skończyłam kurs z sensoplastyki oraz kurs z wykonywania eksperymentów.

Cechuje mnie otwartość na potrzeby dzieci oraz pogodne usposobienie. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.  Każdy sukces naszego Małego Mistrza jest też moim osobistym sukcesem, a który codziennie mnie przekonuje, że wybór mojej drogi zawodowej był słuszny. Cieszę z każdego osiągnięcia malucha, czy jest to prawidłowo trzymana kredka, czy samodzielnie ubrane buty.

To jest mój świat – świat małego dziecka.

 

Izabela Zawadka

 

Wybrałam pracę z dziećmi, gdyż jest to moja pasja i z nią wiążę swoją przyszłość. Jest tym co lubię robić najbardziej. Podchodzę do każdego dziecka indywidualnie, poznaję jego potrzeby, dbam o jego prawidłowy rozwój i o to, aby czuło się bezpiecznie.
Sama jestem mamą już dorosłego, młodego człowieka i wiem, że wychowywanie nie jest łatwe, więc staram się często postawić w sytuacji każdego rodzica, jak również zrozumieć świat dziecka patrząc przez pryzmat postrzegania jego świata.
Kierunek na studiach „Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna” był najlepszym moim wyborem. Na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje, dokształcając się poprzez różne kursy, szkolenia związane z moją pracą.
To dzieci dają nam najwięcej satysfakcji i pozwalają się cieszyć rzeczami, o których dorośli wielokrotnie zapominają w obecnym świecie. Praca z dziećmi, motywuje mnie do dalszego poszerzania wiedzy w tym kierunku i wiem, że jest to mój cel w życiu.
Bo najważniejsze jest w życiu, robić to, co lubimy.

 

POMOCE NAUCZYCIELA

Przedszkole ul. Drzewieckiego 56

Agnieszka Dobkiewicz

 

To nowy, dobry duch przedszkola. Pani Agnieszka jest Pomocą nauczyciela w grupie „Króliczki”. Jest bardzo zaangażowania w swoją pracę, którą traktuje jako pasję. Codziennie wita wszystkich uśmiechem.  Jest towarzyszem przedszkolnej przygody wszystkich Małych Mistrzów.

Jako mama dwójki dzieci, doskonale rozumie potrzeby małych dzieci, które wspiera  ucząc je samodzielności i radzenia sobie z różnymi trudnościami. U Pani Agnieszki nie ma smutku i łez, a tylko wesołe dzieciaki, które zawsze dadzą sobie radę i wierzą w swoją moc.

 

kapusta jolanta (1).jpg

Jolanta Kapusta

 

Pani Jola to wesoły duch naszego przedszkola. Zawsze w radosnym nastroju, pomaga naszym podopiecznym w ich codziennym „zdobywaniu świata”. Jest osobą życzliwą i pełną ciepła.

Obecnie w naszym przedszkolu pracuje z grupą Biedronek.

 

Sylwia Rudolf

 

Pani Sylwia  pracuje jako Pomoc nauczyciela w grupie Pszczółki. To zawsze pogodna, dobra dusza naszego przedszkola. Uśmiechnięta i zawsze gotowa do pomocy. Swoim poczuciem humoru dba o dobry nastrój Małych Mistrzów i buduje bardzo dobrą atmosferę w przedszkolu.

Jej wielkie serce jest doceniane przez dzieci, które chętnie lgną do Pani Sylwii, przytulają się i powierzają Jej swoje wielkie, dziecięce tajemnice.

Magdalena Urban

 

Pani Magda pracuje na stanowisku Pomoc nauczyciela i jest odpowiedzialna m.in.za katering. Poza dbałością o pełne brzuszki Małych Mistrzów, zawsze chętnie pomoże dzieciaczkom w toalecie, ubraniu się na spacer, czy wytarciu zasmarkanego noska. Uśmiechnięta, dymaniczna zaangażowana i zawsze gotowa do działania.

 

Przedszkole ul. Fabryczna 10

Alina Łopuszyńska

 

Jestem studentką na kierunku Pedagogika opiekuńczo wychowawcza z elementami socjoterapii. Doświadczenie zawodowe budowałam już od dawna , opiekując się dziećmi w wieku od 5 miesięcy do 8 lat jako niania przez 7 lat, jak również  pracując 3 lata w prywatnym przedszkolu. Obecnie pracuję na stanowisku – Pomoc nauczyciela.

Praca z dziećmi jest moją pasją i powołaniem.  Bardzo ważne jest  dla mnie to, by moja praca i zaangażowanie z jakim ją wykonuję – służyła szeroko rozumianemu rozwojowi dziecka. Codzinnie czuję wielką odpowiedzialność za bezpieczeństwo moich podopiecznych i staram się, aby byli szcżęśliwi i uśmiechnięci, a to wynagradza wszystkie trudy związane z tym zawodem.  Moimi mocnymi stronami są cierpliwość,   empatia, wesołe usposobienie i  uśmiech. Każde dziecko postrzegam jako wielką indywidualność, a dostrzegając jego potrzeby, staram się je wspierać i umacniać  w nim poczucie własnej wartości.

 

 

PSYCHOLOG W OBU PRZEDSZKOLACH

 

Natalia Serkies

 

Ukończyłam Krakowską Akademię na kierunku Psychologia o specjalności kliniczno-sądowej.Jestem dyplomowanym Psychotraumatologiem oraz Biegłym sądowym. Obecnie w trakcie kończenia specjalizacji z kierunku „Psychosomatyka i somatopsychologia”. Specjalizuję się w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz młodymi dorosłymi.

Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi zdobywałam w placówce opiekuńczo-wychowawczej oraz na bardzo cenionych praktykach w Fundacji „Opieka i Troska”.

Ukończyłam z dyplomem kursy z zakresu: „Psychotraumatologii”, „Terapii poznawczo-behawioralnej”, „Stresu i depresji w życiu prywatnym i zawodowym”, „Wczesnego wspomagania rozwoju dziecka – stymulacja zmysłowa”, „Terapia dziecka z autyzmem”, „Instruktor terapii zajęciowej” oraz „Terapia schematów”.
Jestem certyfikowaną Trenerką Umiejętności Społecznych (efektywne kształtowanie kluczowych umiejętności psychospołecznych oraz życiowych).
Psychologia, a zwłaszcza psychologia małego dziecka, jego rozwój emocjonalny jest moją pasją. Z całym zaangażowaniem staram się pomagać  dzieciom w ich problemach rozwojowych oraz być też wsparciem dla ich rodziców. Jestem osobą pogodną, pełną empatii i zrozumienia dla potrzeb dzieci i młodzieży.