Informacje dla rodziców

Przedszkole Mały Mistrz rok szkolny 2023/2024

 1. Rodzice oraz osoby upoważnione do odbioru dzieci są ZOBOWIĄZANE, w chwili odbierania dziecka, do posiadania przy sobie dowodu osobistego przez cały rok szkolny!
 2. Wyprawka dla dziecka powinna zawierać
 • szczoteczkę do zębów
 • pastę do zębów
 • kubeczek
 • mały ręcznik z dużą zawieszką (wymiary ręcznika max. 28×45)
 • szczotka lub grzebień do włosów (głównie dziewczynki)
 • kapcie zmienne (łatwe w obsłudze dla dziecka, nie klapki ani tzw. Crocsy)
 • 3 komplety ubrań dostosowane do pory roku oraz pogody (w tym bielizna, skarpetki/rajstopy)
 • obuwie dostosowane do pogody (jeśli dziecko przyszło w kaloszach proszę pozostawić również inne buty w przypadku poprawienia się pogody)
 • strój gimnastyczny (biała koszulka, ciemne spodenki w MATERIAŁOWYM, podpisanym worku)
 • chusteczki wyciągane: mokre i suche
 • LATEM: krem z filtrem oraz czapka z daszkiem ZIMĄ: rękawiczki, czapki
 • pościel lub śpiwór (wymiar leżaka 60×140) – grupy śpiące

Wszystkie rzeczy należy podpisać !

 1. Ubranie do przedszkola powinno być wygodne dla dziecka, nie zniechęcające do samodzielności.
 2. Pościel oraz stroje gimnastyczne są wydawane do prania rodzicom w ostatni piątek miesiąca. Rodzice po ich wypraniu przekazują je jednemu z nauczycieli. Prosimy aby poszewki były już założone na pościel.
 3. Ręczniki wydawane są do prania w każdy piątek. W poniedziałki każde dziecko wchodzi na sale z podpisanym i czystym ręcznikiem.
 4. Nieobecność dziecka należy zgłosić do godziny 16:00 dnia poprzedniego aby odwołać posiłki na cały następny dzień. Nieobecność można również zgłosić w danym dniu do godziny 7:00, wówczas odliczane zostaje jedynie drugie danie i podwieczorek. Nieobecność zgłaszamy pod tel.: 669-571-320 (telefon przedszkolny – Drzewieckiego), 609-099-913 (telefon przedszkolny – Fabryczna).
 5. Prosimy o przyprowadzanie dziecka do przedszkola do godziny 8:30. Późniejsze przychodzenie pozbawia Wasze dzieci uczestniczenia w pierwszym bloku zajęć dydaktycznych oraz przeszkadza w skupieniu innym dzieciom.
 1. Posiłki wydawane są w godzinach:

9:00 – 9:30

Śniadanie

11:30 – 12:00

Zupa

13:30 – 14:00

Drugie danie

15:00 – 15:30

Podwieczorek

 1. Własne zabawki. Prosimy o nie przynoszenie własnych zabawek.
 2. Ze względu ma małą ilość miejsca, prosimy o nie pozostawianie w przedszkolu (także w łazience) rowerków, hulajnóg, wózków zabawkowych oraz innych wielkogabarytowych zabawek.
 3. Dbając o bezpieczeństwo prosimy o nie zakładanie dzieciom biżuterii np.: kolczyków, bransoletek, wisiorków itp. Odstępstwo od tej zasady możliwe jest wyłącznie po napisaniu przez rodziców oświadczenia o świadomości i odpowiedzialności RODZICA za zgubienie lub uraz, np. rozerwane ucho czy zadrapanie innego dziecka, połknięcie rozerwanych koralików.

Nauczycielki oraz pracownicy przedszkola nie ponoszą odpowiedzialności za zgubione lub zniszczone zabawki dzieci!

 1. Prosimy o nie przyprowadzanie do przedszkola dzieci chorych (w tym z katarem, kaszlem, wysypką, stanem podgorączkowym, itp.) O każdej chorobie zakaźnej należy niezwłocznie powiadomić nauczyciela.
 2. Pieluchy. Jeżeli dzieci korzystają jeszcze z pieluch prosimy o przekazanie nauczycielowi kilku sztuk na zmianę, jednak liczymy na Państwa współpracę w szybkim oduczeniu dzieci od pieluch i nauczeniu korzystania z toalety.
 3. W szafkach dzieci nie można przechowywać produktów spożywczych ani przedmiotów niebezpiecznych. Prosimy również o nie naklejanie w szafkach naklejek.
 4. Dzieci należy przyprowadzać bezpośrednio do drzwi przedszkola i przekazać je nauczycielowi. Dzieci nie mogą wchodzić do przedszkola z jedzeniem w ręce lub buzi.
 5. W przypadku konieczności wprowadzenia diet prosimy o zaświadczenie lekarskie i szczegółowy wykaz wykluczonych z diety produktów.
 6. Konsultacje z nauczycielami. Wychowawcy grup raz w miesiącu wyznaczają dzień konsultacji, z których w razie potrzeby mogą skorzystać rodzice. Na konsultacje obowiązują wcześniejsze zapisy.